Norsk Farmasøytisk Selskap lyser ut følgende stipendier;
Norsk Farmasøytisk Selskaps stipend: kr. 120 000
Til utførelse av teoretiske og praktiske studier og arbeider som kan tjene til å fremme norsk farmasøytisk vitenskap.
Alliance apotek / Boots apoteks minnefond etter Stein William Tidemann-Andersen: Inntil kr 70 000
Alliance apotek / Boots apotek støtter farmasistudenter som ønsker å gjennomføre prosjekter innen primærapotek, gjerne med internasjonal vinkling. Utbetaling fra fondet kan skje til en eller flere studenter.
Apoteker Morten Nyegaard og hustru Katrine Nyegaards legat: kr. 20 000
Tildeles farmasøyt som driver forskning med tilknytning til immunologi, kreft eller hjerte/karsykdommer.
Apotek 1 - stipendet for kompetanse og kvalitet: kr. 60 000
Tildeles farmasøyter som vil arbeide med problemstillinger knyttet til kompetansebruk og kompetanse- og kvalitetsutvikling i primærapotek.
Vitusapotek - stipend for apotekutvikling, kr. 60 000
Tildeles farmasøyter som vil bidra til økt kundefokus i norske apotek. Prosjekter med fokus på rådgivning, tjenester og kvalitet vil bli prioritert.
Pfizers stipend, kr. 50 000
Pfizers stipend går til arbeid innen områdene riktig og rasjonell legemiddelbruk, helsetjenester i apotek og falske legemidler.
Søknadsfrist: 27. november 2009
MERK: Man må være medlem av NFS for å kunne tildeles stipend.
Innmelding i NFS kan gjøres HER
Stipendsøknadsskjema finner du HER
Søknadsskjema sendes ferdig utfylt fortrinnsvis per e-post til
farm-sel@online.no
eventuelt per vanlig post til
Norsk Farmasøytisk Selskap
Postboks 5070 Majorstuen
0301 Oslo
Tildelingene bekjentgjøres i midten av desember 2009.
Den som tildeles stipend plikter å benytte dette innen 1 år fra utdelingsdagen, samt sende skriftlig innberetning til styret i Norsk Farmasøytisk Selskaps Stipendfond innen 1 1/2 år fra utdelingsdagen. NFSs styre forbeholder seg retten til å ta avgjørelse om trykking av innsendte stipendberetninger.
Stipendtildelingsbrev blir delt ut på Jule-Nyårsmøtet som Selskapet arrangerer sammen med Oslo og Akershus krets av Norges Farmaceutiske Forening. Og vi oppfordrer alle søkere til å sette av datoen slik at flest mulig av de som får tildelt stipend kan møte for å motta stipendtildelingsbrevene her.
Dato for Jule-Nyårsmøte blir trolig 14.januar 2010.